Czym zajmuje się farmacja?

Farmacja jest nauką o lekach. Tak tę dyscyplinę wiedzy naukowej można określić najprościej i najkrócej. Zagadnienia, jakie wiążą się bezpośrednio z tym właśnie odłamem nauki dotyczą między innymi syntezy chemicznej, chemii lekarstw, surowców roślinnych i zwierzęcych, z jakich produkowane są kołki producent na zamówienie medykamenty, substancji naturalnych uznawanych za leki. Ponadto farmacja opiera się także na analizach i badaniach wpływu organizmu na rozmaite substancje o właściwościach chemicznych, co profesjonalnie określa się metabolizmem leków.
Dodatkowo farmacja związana jest też z badaniem wpływu substancji chemicznych domy z bala na ludzki organizm. Farmaceuci to natomiast swego rodzaju naukowcy, poprzez pracę których poszukiwane są nowe rozwiązania w zakresie farmakologii. W ten sposób powstają receptury zupełnie nowych medykamentów. Farmacja jako dziedzina wiedzy tyczy się też sposobów produkcji leków, ich systematyki, zamienników, ochrony patentowej oraz wdrażania leków do procesu wytwórczego.
Kolejna dziedzina tej wiedzy wiąże się także z nadawaniem określonych form lekarstwom, czyli nadawanie im postaci farmaceutycznej. Na koniec jeszcze wprowadzenie medykamentów do obrotu a więc rejestracja oraz kontrola ich jakości.