Przechowywanie leków

Pacjenci, który mają w domu lekarstwa czy jakiekolwiek środki uznawane za farmakologiczne, powinni pamiętać o tym, aby je właściwie przechowywać. W tym celu jest niezbędne zwrócenie uwagi na miejsce ich przetrzymywania. Najlepiej nie pozbywać się oryginalnych fiolek na tabletki czy też pudełek. W ten sposób będziemy wiedzieli, który lek jest jaki, do czego on służy i jaki jest jego termin przydatności.
Musimy też pamiętać o tym, aby lekarstw nie trzymać na wierzchu, chociażby ze względów bezpieczeństwa – zarówno nasze małe dzieci, jak i z nierozwagi i my możemy w pośpiechu pomylić się i zażyć niepotrzebnie lek czy nie ten farmaceutyk, który jest nam wskazany. Warto również wiedzieć, iż leki powinny być zawsze trzymane z dala od promieni słonecznych, w miejscu, w którym nie jest szczególnie wilgotno, z dal od okna. Istotne jest też, by chronić przed dostępem do farmaceutyków nasze domowe pupile.
Negatywny wpływ medykamentów jest taki sam na człowieka, jak i na zwierzęta. Na koniec jeszcze jedna wskazówka – chowaj lekarstwa, żeby nie osadzał się na nich kurz, brud i zanieczyszczenia, bo nietrudno o rozmaite zatrucia pokarmowe. Zanim wyrzucisz przeterminowane czy niepotrzebne leki do kosza na śmieci, zastanów się dwa razy czy aby na pewno robisz dobrze.
Przecież taki farmaceutyk w kosztu to poważne zagrożenie i niebezpieczeństwo! Musisz je oddawać wyłącznie do specjalnego pojemnika, przeznaczone właśnie na tenże cel. Możesz też zanieść do niektórych punktów aptecznych, które prowadzą zbiórkę zbędnych medykamentów.