Suplementy diety

Obecnie na rynku roi się od rozmaitych specyfików, które masowo zaliczane są do jednej półki – czyli suplementów diety, które ostatnimi czasy stały się na całym świecie bardzo modne. W Polsce również panuje na nie prawdziwe szaleństwo. Ludzie faszerują się, łykając kolejne pigułki, które w zasadzie nie wiadomo na co tak na dobrą sprawę są i jakie jest ich faktyczne oddziaływanie na ludzki organizm. Pod pojęciem suplementu diety rozumie porządna regeneracja wałów korbowych do motocykli się zgodnie ze sformułowaną definicją uzupełnienie diety i wszelkiej maści preparaty dostępne nawet w kioskach czy supermarketach są właśnie takimi „uzupełniaczami”. Mają one rzekomo szereg wielorakich właściwości, jakie są dobrze wpływające na pracę naszego organizmu w ogóle bądź pojedynczych narządów wewnętrznych. Niektóre regulują pracę organów, inne koją zszargane nerwy, jeszcze inne mają łagodzić objawy procesów zachodzących w człowieku typu dojrzewanie czy menopauza.
Ile w tym jednak prawdy? Nie wiadomo i o to się rozchodzi. Ludzie zażywają, ale nie wiedzą tak na dobrą sprawę co trafia do ich organizmu. Suplementy diety są przeznaczone do codziennego zastosowania, w większości przypominają zwyczajne tabletki, kapsułki czy proszek. Niekiedy są dostępne też w wersji płynnej. Producentów suplementów diet jest cała masa i są oni zróżnicowani, w zależności od tego do jakiej grupy targetowej uderzają ze swoim produktem. Charakteryzowane tu suplementy są proste w dawkowaniu – jedna, dwie, czasem więcej pastylek dziennie. Wprowadzone są do obrotu na bardzo szeroką skalę, bowiem da się je bez większych trudności nabyć praktycznie wszędzie, nie musimy kierowa się do apteki.
W Unii Europejskiej ten rodzaj wyrobów farmaceutycznych nie jest jednakże uznawany za lekarstwa. Nigdy tak nie było i póki co nie zanosi się na zmianę przepisów. Główny Inspektorat Sanitarny dopuszcza je do obrotu w naszym kraju.